Czy często towarzyszy Ci uczucie ciężkich, zmęczonych nóg? A może widać na nich niewielkie pajączki, będące oznaką choroby żylakowej? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad zastosowaniem produktów kompresyjnych.
Na problemy z krążeniem szczególnie narażone są osoby prowadzące stojący lub siedzący tryb życia, m.in. pracownicy biurowi, ekspedienci, kierowcy, masażyści, nauczyciele. Zagrożeni są też wszyscy ci, którzy odbywają dalekie podróże – długie przybywanie w jednej pozycji może prowadzić w najgorszym przypadku nawet do wystąpienia zatoru płucnego, będącego konsekwencją niewykrytej wcześniej zakrzepicy.
Zaburzenia krążenia związane są zazwyczaj ze złą pracą zastawek znajdujących się w ścianach naczyń krwionośnych. Dzięki nim krew może, mimo działającej grawitacji, bez problemów płynąć od nóg w górę, w kierunku naszego serca. Jeśli dojdzie do nieprawidłowej pracy zastawek, cyrkulacja krwi zostaje utrudniona, co w najlepszym przypadku skutkuje uczuciem ciężkich, zmęczonych nóg, w najgorszym zaś rozwojem jednej z wielu groźnych chorób układu krążenia. Możemy przeciwdziałać temu poprzez stosowanie produktów o zmiennym stopniu kompresji.
Kompresja to stopniowany ucisk, pobudzający krążenie w naszych nogach. Jest on największy w okolicach kostki i stopniowo zmniejsza się ku górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu krążenie, zaburzone przez rozmaite czynniki, jest przywracane do normy, co skutkuje zanikiem wcześniejszych dolegliwości. Krew sprawnie przemieszcza się w kierunku serca i z powrotem, co sprawia, że do nóg wraca ona zdrowa, czysta i dotleniona. Wiąże się to z wieloma korzyściami dla naszego zdrowia.